Dotarła do mnie informacja o nowej inicjatywie wolnościowej. Od października 2012 roku planowane jest oficjalne rozpoczęcie działalności WEI (Warsaw Enterprise Institute), który został założony w czerwcu 2012 roku i jest fundacją związaną ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców. Hasło przewodne WEI to: Wolność jest źródłem dobrobytu i bezpieczeństwa. Ważnymi elementami aktywności WEI będzie budowa sieci wolnorynkowych think-tanków na obszarze wszystkich krajów postkomunistycznych. Jesteśmy przekonani, że wolny handel niesie pokój i bezpieczeństwo oraz szeroko rozumiana edukacja. Zamiarem WEI jest inicjowanie i uczestniczenie w akcjach i programach edukacyjnych propagujących wolny wybór i wolny rynek, przede wszystkim skierowanych do młodych ludzi oraz decydentów i ich otoczenia.

Liczba polskich organizacji propagujących rynek, liberalizm i wolność stale rośnie. Najbardziej pocieszające jest to, że z reguły są to inicjatywy ludzi młodych. Wybór takich organizacji, bliskich mi ideowo zamieściłem na mojej stronie internetowej:
http://kwasnicki.prawo.uni.wroc.pl/?page_id=411

Mam nadzieję, że WEI nawiąże współpracę także z dwiema bardzo bliskimi mi organizacjami, mianowicie Instytutem Misesa i Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Obie te organizacje aktywnie działają od wielu lat i bardzo ważnym nurtem ich działalności jest edukacja ekonomiczna.

Niech jako przykład takiej bieżącej inicjatywy PAFERE będzie Business English Camp, organizowany przy współpracy z Language of Liberty Institute. Zachęcam bardzo do wzięcia udziału w tym Obozie. W odróżnieniu od poprzednich edycji, w tym roku organizatorzy postawili na na praktyczną naukę biznesu – jak założyć własną firmę, jak stworzyć biznes-plan. Jak zapewniają, to nie jest kolejny kurs biznesowy. Uczestnicy poznają również filozofię wolności i przy okazji, poprawią swój angielski. Zachęcając do udziału w tej imprezie, organizatorzy piszą: „Nauki przedsiębiorczości nie zaoferują Ci żadne studia ani wykłady akademickie z mnóstwem nudnych wykresów. Przyjedź na Business English Camp i dowiedz się, czym jest powołanie przedsiębiorcy!”. Przyłączam się do tej zachęty.