Parę dni temu napisałem o ‘wszechobecnym rynku’. Dzisiaj w podobnym duchu.
Na Obserwatorze Finansowym ukazała się informacja o przedsiębiorczych Polakach rewolucjonizujących rynek usług medycznych w Wielkiej Brytanii (Polskie przychodnie zmieniają rynek medyczny w Wielkiej Brytanii). Kolejny dowód na to, że Polacy potrafią być przedsiębiorczy, tylko trzeba im na to pozwolić! Dawali temu świadectwo wielokrotnie i w Polsce (zwłaszcza na początku lat 1990. , czy po wejściu Polski do UE w 2004 r. , kiedy to wbrew wszelkim teoretykom, przy bardzo silnej złotówce, zwiększali eksport) i w Niemczech i w Wielkiej Brytanii.
Zauważmy, że te polskie przychodnie w WB pracują do późna w nocy (pacjentów przyjmuje się do 23:00, we wszystkie dni tygodnia, mówi, że przychodnie niekiedy zamyka się dopiero o drugiej lub trzeciej nad ranem, a w niedzielę do 18:00 –  czytamy tam też: ‚rejestracja wizyt do 22:00′ – wyobraźcie sobie, że nie trzeba wstawać o piątej rano i iść do przychodni by załapać się na numerek!).
Tak działa rynek!

A może model My Medyk przenieść do Polski? Marzenia! Tzw. Ministerstwo Zdrowia i tzw. Narodowy Fundusz Zdrowia na pewno na to nie pozwolą! Gdyby to się udalo to i w Polsce mielibyśmy wtedy wpisy takie jak na stronie Opinie pacjentów.

Proszę zauważcie, że ta komercyjna firma oferuje bezpłatnie: . … patronat zdrowego rozwoju. To też jest rynkowe zachowanie. Firmy komercyjne dają coś za darmo (bo też im się to opłaca!).